اخبار

مالیات کشورهای جهان اولی چقدر است…؟

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارشی اعلام کرد بیش از یک چهارم حقوق خالص شاغلان کشورهای عضو این سازمان در سال ۲۰۱۷، صرف پرداخت مالیات شده است.

گزارش مالیات بر دستمزد نشان می‌دهد متوسط نرخ مالیات فردی که شامل مالیات بر درآمد و سایر پرداختی‌های مربوط به مسائل امنیتی است، منهای هرگونه مزایای دریافتی تقسیم بر دستمزد خالص به طور میانگین در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی حدود ۲۵.۵ درصد بوده است. این میزان برای افراد فاقد فرزند که دستمزد متوسطی دارند، در سال‌های اخیر نسبتا ثابت باقی مانده است اما اختلاف زیادی بین کشورها وجود دارد و از ۱۵ درصد در شیلی، کره جنوبی و مکزیک تا بیش از ۳۵ درصد در بلژیک، دانمارک و آلمان متغیر است.

متوسط نرخ مالیات در ۱۳ کشور کاهش یافته و در شیلی و مجارستان به نسبت سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. بیشترین افزایش نیز متعلق به جمهوری چک و ترکیه با ۰.۵ درصد و مکزیک با ۰.۴ درصد بوده است. بیشترین کاهش نیز در لوکزامبورگ با منفی دو درصد و فنلاند و ایسلند با منفی ۰.۶ درصد و منفی ۰.۵ درصد بوده است.

تا پایان سال ۲۰۱۷، بیشترین میزان متوسط مالیات پرداختی به دستمزد دریافتی، متعلق به بلژیک با ۴۰.۵ درصد، آلمان با ۳۹.۹ درصد و دانمارک با ۳۵.۸ درصد بوده است در حالی که کمترین نرخ متعلق به شیلی با ۷ درصد، مکزیک با ۱۱.۲ درصد و کره جنوبی با ۱۴.۵ درصد است.اخبار حسابداری و حسابرسی / ایسنا
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۵
|
تعداد بازدید : ۲,۸۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید